Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Patrol

Zniszczyli dwanaście samochodów

25.02.2018 14:43 | 1 komentarz | acz

Do policyjnego aresztu trafił trzeci z podejrzanych o dokonanie zniszczenia 12 samochodów w Gliwicach.

Zniszczyli dwanaście samochodów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, w minioną niedzielę około godziny 3.30 policja otrzymała zgłoszenie o trzech mężczyznach, którzy niszczyli auta zaparkowane wzdłuż ulic Zawiszy Czarnego, Bony i Zygmunta Starego. Jeden ze sprawców przebiegł po masce taksówki stojącej na postoju. Mimo pościgu podjętego przez taksówkarza uciekinier zbiegł.

Podczas podjętych po zgłoszeniu poszukiwaniach sprawców policjanci zatrzymali kompletnie pijanego młodego mężczyznę, wskazywanego przez świadków jako prawdopodobnego uczestnika niszczycielskiej eskapady. Jednak policyjny nos i przeprowadzone czynności pozwoliły wykluczyć go z kręgu podejrzanych i zwolnić.

Rozpoczęto proces zabezpieczania i przeglądania kamer prywatnych monitoringów z rejonu. Na jednym z zapisów ujawniono nie najlepszej jakości wizerunki, które wystarczyły jednak i policjantom, i niektórym internautom do prawidłowego typowania tożsamości. Po niespełna pięciu dniach śledczy dotarli do podejrzanych. O losach młodych ludzi zadecyduje prokurator.

Kodeks karny przewiduje za niszczenie cudzego mienia karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Kodeks cywilny z kolei normuje odpowiedzialność materialną osób dorosłych oraz nieletnich i z całą pewnością będzie miał tu zastosowanie.