Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Patrol

Psychopata znęcał się nad córką i zaatakował policjantów nożem

21.02.2018 10:30 | 0 komentarzy | żet

Kuźniańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne znęcanie się nad swoją córką.

Psychopata znęcał się nad córką i zaatakował policjantów nożem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

18 lutego policjanci z Kuźni Raciborskiej interweniowali w Rudach. Zgłoszenie dotyczyło awanturującego się mężczyzny. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, 74-latek zamknął się w pokoju i groził pozbawieniem życia swojej córce oraz policjantom. Funkcjonariusze nie byli w stanie uspokoić agresywnego mężczyzny.

- W związku z zagrożeniem, jakie stwarzał, mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Kiedy wyważyli drzwi do pokoju, 74-latek zaatakował ich nożem. Do pomocy przybył dodatkowy patrol z raciborskiej komendy, który pomógł obezwładnić sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić mu zarzuty znieważenia oraz czynnej napaści na policjantów, a także znęcania się nad córką. Cała dokumentacja trafiła do raciborskiej prokuratury, która wnioskowała o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd we wtorkowe przedpołudnie przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi więc w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet