Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Patrol

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Złodzieje paliwa ukryli się pod śniegiem

08.02.2018 11:16 | 0 komentarzy | acz

Dzięki czujności obywateli policjanci z komisariatu w Gorzycach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo z samochodu ciężarowego.

Złodzieje paliwa ukryli się pod śniegiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 lutego o godzinie 23.30 policjanci z komisariatu w Gorzycach otrzymali informację o tym, że ktoś usiłuje spuścić paliwo z zaparkowanego na terenie budowy samochodu ciężarowego. Gdy mundurowi udali się do Turzy Śląskiej na ulicę Kościuszki zobaczyli dwóch mężczyzn leżących w śniegu, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Za sprawcami podjęto pościg, w którym udział wziął także zgłaszający wraz z synami.

O godzinie 23.50 włamywacze byli już w rękach policjantów. Na miejscu pojawił się też powiadomiony przez zgłaszających właściciel budowy i znajdującego się tam sprzętu. W toku wykonywanych czynności wyszło na jaw, że amatorzy cudzego paliwa włamali się do baku paliwowego ciężarówki znajdującej się na terenie budowy domu, gdzie oprócz pojazdów znajdował się także sprzęt budowlany. Zatrzymani mężczyźni w wieku 30 i 53 lat mieli przy sobie pojemniki na paliwo. Cztery z nich były pełne. W sumie udało im się spuścić około 80 litrów oleju napędowego. Zabezpieczono także pozostałe jeszcze nie napełnione pojemniki.

Dzięki interwencji mieszkańców nie doszło do kradzieży paliwa ze znajdującej się tam koparko-ładowarki. Przestępczy duet znany jest gorzyckim policjantom. Teraz śledczy będą sprawdzać, czy na swoim niechlubnym koncie, nie mieli ostatnio podobnch czynów. Za przestępstwa paliwowe grozi im teraz do 10 lat więzienia.