Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Patrol

Pokazy ratownictwa lodowego na Balatonie [ZDJĘCIA]

06.02.2018 09:48 | 0 komentarzy | acz

4 lutego w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne ferie 2018” Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz MOSiR Centrum przeprowadziła akcję prewencyjno-edukacyjną.

Pokazy ratownictwa lodowego na Balatonie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pokazy i ćwiczenia strażackie odbyły się na wodzisławskim ośrodku "Balaton". Akcja skierowana była głównie do dzieci i młodzieży niemniej jednak nie zabrakło także dorosłych, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się czego należy unikać kiedy chcemy skorzystać z naturalnej ślizgawki, jak należy się zachować kiedy pod nami załamie się lód, co zrobić po wydostaniu się z lodowatej wody.

Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wodzisławia Śląskiego oraz druhowie z OSP Lubomia przeprowadzili instruktaż praktyczny prezentujący trudności z jakimi należy się liczyć przy próbach wydostania się z wody na powierzchnię lodu.

Zaprezentowano także sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej wspomagający działania ratownicze na lodzie w tym sanie lodowe oraz zaawansowany technologicznie katamaran pozwalający na poruszanie się zarówno na lodzie jak i na wodzie.

Była to również okazja do tego by zobaczyć nową 42 metrowa drabinę, która od 17 stycznia znajduję się w podziale bojowym wodzisławskich strażaków.

Tematyka zimna i lodu bliska jest sympatykom zimnych kąpieli czyli morsów z Wodzisławskiego Klubu Morsów "KRA”, którzy w czasie trwania imprezy zaprezentowali zasady korzystania z kąpieli w zimowych warunkach.

fot. Marcin Herok