Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Patrol

Za mandat zapłacisz kartą. Wodzisławska drogówka ma terminale płatnicze

05.02.2018 20:03 | 0 komentarzy | mak

Wodzisławscy policjanci kilka dni temu zostali wyposażeni w terminale płatnicze oraz przeszli szkolenie z ich obsługi. Należność za wykroczenie będzie można teraz szybko i sprawnie zapłacić kartą. Już wkrótce patrole ruchu drogowego będą z nich korzystać w codziennej służbie.

Za mandat zapłacisz kartą. Wodzisławska drogówka ma terminale płatnicze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe przepisy umożliwiają policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Śląska policja otrzymała 254 takie urządzenia, z czego pięć trafiło do policjantów z Wodzisławia Śląskiego. Mundurowi przeszli już szkolenie z ich użytkowania i już wkrótce będą je mieć na wyposażeniu w codziennej służbie. Dzięki nowym urządzeniom kierowca, który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej.

Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności, osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polskiej waluty. Teraz terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.