Czwartek, 28 maja 2020

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Patrol

Wypadek w Czerwionce. Nie żyją dwie osoby. Wracały z osiemnastki [ZDJĘCIA], [FILM]

29.01.2018 04:20 | 25 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 17:02

Dziś w nocy pod kopalnią na 3 Maja w Czerwionce doszło do tragedii. Nie żyją dwie osoby w wieku 17 i 18 lat. Młodzi ludzie wracali z osiemnastki kolegi. W sprawie jest wiele niejasności.

Wypadek w Czerwionce. Nie żyją dwie osoby. Wracały z osiemnastki [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Wypadek miał miejsce kilka minut po godzinie 3.00, przed główną bramą kopalni Dębieńsko. Kierujący samochodem osobowym jadąc od centrum Czerwionki-Leszczyn ulicą 3 Maja wpadł w poślizg. Chevrolet wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, jednak obrażenia dwóch osób jadących samochodem okazały się na tyle poważne, że lekarz mógł stwierdzić tylko zgon ofiar. Z naszych informacji wynika, że w samochodzie miała jechać jeszcze jedna osoba. Nie wiadomo czy była pasażerem czy kierowcą samochodu.


Aktualizacja godz. 13.20

Na miejsce ściągnięto prokuratora oraz naczelnika wydziału ruchu drogowego. Strażacy zwrócili uwagę na dziwne i niejasne ułożenie ciał w samochodzie. Jeden z mężczyzn znajdował się z tyłu, drugi leżał na siedzeniu kierowcy ze spuszczonymi na zewnątrz nogami. Drzwi od kierowcy były otwarte. Mężczyzna doznał bardzo poważnego urazu, który wykluczał jakiekolwiek możliwości przemieszczania się już po wypadku, w tym próby opuszczania pojazdu czy otwierania drzwi. 

Z naszych informacji wynika, że zmarli to 17-letni Jakub L. i 18-letni Paweł C., mieszkańcy Czuchowa i Czerwionki. Policja nie potwierdza tych informacji. – Na ten moment nie podajemy żadnych szczegółów na temat tego zdarzenia – informuje starsza sierżant Anna Karkoszka z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Jak udało nam się ustalić, mężczyźni wracali z imprezy, na której świętowali osiemnaste urodziny kolegi. Podczas drogi powrotnej rozbili się na drzewie. Ślady zabezpieczone na miejscu mogą świadczyć o tym, że w pojeździe jechały jeszcze inne osoby. Mowa o śladach krwi na zewnątrz samochodu, wyciągniętym pasie bezpieczeństwa czy telefonie komórkowym znalezionym w pobliżu miejsca zdarzenia. Policja na miejscu przeszukiwała przyległy teren, jednak nikogo nie znaleziono.

W pobliżu miejsca zdarzenia znajdują się dwie kamery. Jedna z nich należy do kopalni. Zamontowana na rozdzielni obejmowała zasięgiem miejsce wypadku, który wydarzył się bardzo blisko niej. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że w samochodzie poza ofiarami miały jechać jeszcze dwie osoby. Kamera miała nagrać moment ich ucieczki oraz przekładanie jednej z ofiar na siedzenie kierowcy. Policja jednak nie potwierdza tych informacji. Równocześnie przyznaje, że policjanci od rana prowadzą bardzo intensywne czynności operacyjne.

– Mamy do czynienia z bardzo poważnym wypadkiem drogowym, w którym zginęły dwie osoby. Policjanci od momentu wypadku bardzo ciężko pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności. Nie chcemy podawać niesprawdzonych informacji – mówi policjantka.


Aktualizacja godz. 13.45 
Policja potwierdza nasze informacje, że w samochodzie miała jechać jeszcze co najmniej jedna osoba. 

Komunikat KMP Rybnik

Policjanci z Rybnika poszukują Dawida D., uczestnika śmiertelnego wypadku, do którego doszło dzisiaj, około godz. 3.00 w Czerwionce-Leszczynach. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu uczestnika tego wypadku, a także każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z rybnickimi policjantami. Do wypadku doszło dzisiaj (29.01.2018r.), około 3.00, na skrzyżowaniu ulic 3 Maja z ulicą Przemysłową w Czerwionce-Leszczynach.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący chevroletem jadąc w kierunku skrzyżowaniu z ulicą Młyńską, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie w betonową latarnię. Podróżujący tym pojazdem – 17 oraz 18-letni mężczyźni, w wyniku odniesionych obrażeń ponieśli śmieć na miejscu. Obecny na miejscu prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Rybniccy śledczy ustalają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego w wypadku.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu uczestnika tego wypadku, a także osoby będące świadkiem zdarzenia lub posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pod numerem telefonu (32) 429 52 55, wydziałem kryminalnym KMP w Rybniku osobiście, mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl lub telefonicznie: (32) 429 52 80. Można także skontaktować się z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub wybrać numer alarmowy 112.


Aktualizacja godz. 23.32

Potwierdzają się nasze informacje o czterech osobach jadących w chevrolecie. Jedna z osób trafiła do  szpitala.


Aktualizacja godz. 10.32

Policja oficjalnie potwierdza, że wczoraj do szpitala zgłosił sie jeden z uczestników i nie jest to poszukiwany mężczyzna.

Więcej informacji na ten temat pod poniższym linkiem:

KLIKNIJ>>> W samochodzodzie jechały cztery osoby. Przenieśli zwłoki


Aktualizacja godz. 11.46

Nikt nie zostawił młodych ludzi na pastwę losu. Mieli możliwość powrotu z dorosłymi osobami

KLIKNIJ>>> Chcieli go odwieźć po imprezie. On ukradł matce chevroleta


Aktualizacja godzina 13.05

Przed godziną 13.00 strażacy i policjanci prowadzący poszukiwania w lesie w Leszczynach znaleźli zwłoki młodego mężczyzny. Na miejscu pracują policjanci i prokurator.

KLIKNIJ>>> Koniec poszukiwań. Znaleziono ciało Dawida D. Nastolatek odebrał sobie życie

Miejsce wydarzenia: