Czwartek, 21 lutego 2019

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

Patrol

Zasadzki policjantów przy przejeździe w Górkach Śląskich?

20.01.2018 14:38 | 35 komentarzy | acz

Nasz czytelnik opisuje jak wyglądają kontrole przy przejeździe kolejowym w Górkach Śląskich. Jego zdaniem policja chowa się w lesie i czeka, aż ktoś złamie prawo. 

Zasadzki policjantów przy przejeździe w Górkach Śląskich?
W tym miejscu, w leśnej drodze po prawej stronie, policja czeka na kierowców, którzy nie zatrzymali się przed widocznym znakiem STOP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy uważasz, że policja powinna się chować w lesie i czekać na kierowców łamiących przepisy?

Na przejeździe funkcjonuje sygnalizacja świetlna obowiązuje tu również znak stop. Nikt z kierowców nie spodziewa się policji w środku lasu, więc nie zawsze zatrzymuje się przed przejazdem. Okazuje się, że policjanci jednak tutaj są, tylko schowani w leśnej drodze. Kiedy zauważą, że ktoś nie zatrzymał się przed znakiem wyjeżdżają z lasu i gonią sprawcę wykroczenia. Zdaniem pana Krzysztofa takie zachowanie jest nieetyczne.

„Piszę do Państwa w temacie kontroli drogowych w miejscowości Górki Śląskie (gm. Nędza, pow. raciborski). Ewidentnie widać w jakim celu prowadzone są kilkanaście razy dziennie pościgi za samochodami, które nie zatrzymały się przed znakiem STOP na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Działania Policji według mojej wiedzy powinny zmierzać ku bezpieczeństwu na drogach a nie ku maksymalizacji przychodów z mandatów. Policja oznakowanym samochodem powinna stać w MIEJSCU WIDOCZNYM dla kierujących a nie ukryci głęboko w lesie, bez oświetlenia - około 70m od drogi, schowani za sztaplem drzewa po wycince - w leśnej drodze pożarowej, gdzie zwykłemu śmiertelnikowi samochodem wjechać nie wolno...

Gdy ktoś nie do końca zatrzyma się przed znakiem STOP, nagle pojawiacie się "znikąd" za ściganym autem... - za takie działanie powinniście się wstydzić, bo nie na tym powinno to polegać i nie ma najmniejszego związku z bezpieczeństwem na drodze. Żal mi jest tych ukaranych kierowców.

Żal mi również, że w naszym kraju Policja kojarzy się tylko z mandatami, zakazami, nakazami i totalną bezwzględnością - a powinna kojarzyć się z zaufaniem publicznym, bezpieczeństwem i ucieczką dla potrzebujących pomocy. Oprócz tego, że jest się Policjantem - trzeba też być człowiekiem. Opamiętajcie się !!!”

Postanowiliśmy zapytać o powyższą sytuację raciborska policję. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.

(acz)

Policja odpowiada czytelnikowi:
https://www.nowiny.pl/patrol/135824-zasadzki-policji-w-gorkach-slaskich-policja-robimy-to-na-prosbe-pkp.html