Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Patrol

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Ukradł kasetkę z rybnickiego lokalu i zaatakował obsługę

16.01.2018 11:42 | 0 komentarzy | acz

Rybniccy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o rozbój. Jak ustalili śledczy, usiłował on ukraść kasetkę z pieniędzmi z jednego z rybnickich lokali. 

Ukradł kasetkę z rybnickiego lokalu i zaatakował obsługę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju. Do zdarzenia doszło w jednym z rybnickich lokali. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Zgłaszający powiedział interweniującym policjantom, że jeden z klientów ukradł kasetkę z pieniędzmi. Jednak uciekając z lokalu przewrócił się, a kasetka wypadła mu rąk. Kiedy pokrzywdzony dobiegł do niego, napastnik zaatakował go i uciekł.

Śledczy ustalili tożsamość sprawcy i następnego dnia mężczyzna został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że to znany policjantom 29-letni rybniczanin. Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karny za przestępstwa przeciwko mieniu, a także odbywał karę pozbawienia wolności.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej. Prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres trzech miesięcy. Wkrótce też zadecyduje o jego dalszym losie. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia.