Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Patrol

Pościg na ulicach Rybnika i Rydułtów. Mundurowi użyli broni

11.01.2018 18:19 | 2 komentarze | żet, acz
Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 08:51

TEKST AKTUALIZOWANY

Kierowca volkswagena passata nie zatrzymał się do kontroli drogowej i potrącił policjanta.

Pościg na ulicach Rybnika i Rydułtów. Mundurowi użyli broni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około godz. 16.30. Patrol drogówki pełniący służbę na terenie gminy Gaszowice próbował zatrzymać do kontroli volkswagena passata. Do kontroli doszło w Szczerbicach na ulicy Radoszowskiej. Kierowca nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg, który przeniósł się na teren powiatu wodzisławskiego. W pewnym momencie kierujący volkswagenem mężczyzna zjechał na pobocze i zatrzymał prowadzony przez siebie pojazd. Gdy policjanci wysiedli z radiowozu, wówczas mężczyzna ruszył w ich kierunku i potrącił jednego z funkcjonariuszy, drugi policjant wyciągnął broń i strzelał za oddalającym się pojazdem.

Kierowca wymknął się policjantom, ale ci zapamiętali numery rejestracyjne jego wozu. Rozpoczęła się obława, w której udział wzięli policjanci z powiatów rybnickiego, raciborskiego oraz wodzisławskiego.

Porzucony samochód odnaleziono na terenie Rydułtów w rejonie ulicy Niwki i Piecowskiej. Policjanci ustalili już tożsamość kierowcy, trwają jego poszukiwania. 

Aktualizacja:

Do Rybnika ściągnięto dodatkowe siły policji z ościennych jednostek. Mężczyny szukaja między innymi przewodnicy z psami. Policja już ustaliła dane mężczyny, który prowadził passata. To 50-letni mieszkaniec Rydułtów. Ranny policjant przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W policji służył od 12 lat. 

Czytaj także:
https://www.nowiny.pl/patrol/135195-to-zbigniew-pawlaszczyk-z-rydultow-potracil-policjanta-w-rybniku.html