Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Patrol

Wypadek na ul. Piaskowej w Raciborzu. Lądował śmigłowiec

09.01.2018 08:43 | 2 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 11:38

TEKST AKTUALIZOWANY

- Czy mogę jakoś pomóc? - pyta mężczyzna. - A kim pan jest? - pada pytanie-odpowiedź. - Sprawcą - mówi mężczyzna, przyglądając się jak ratownicy transportują do śmigłowca ranne w wypadku dziecko.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do wypadku doszło 9 stycznia około godz. 8.00 na skrzyżowaniu ulic Piaskowej i 1 Maja w Raciborzu. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący oplem vectra raciborzanin ('83), wyjeżdżając z ulicy 1 Maja, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej skodą mieszkance Raciborza ('79). Po zderzeniu z vectrą, skoda uderzyła jeszcze w ciężarowego mana, którym kierował mieszkaniec Rybnika ('70).

Na miejscu interweniowali policjanci, strażacy oraz ratownicy pogotowia, w tym zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Rzecznik raciborskiej policji informuje, że śmigłowcem do szpitala w Katowicach przetransportowano podróżującego skodą 9-letniego chłopca. Obrażeń doznała również kierująca skodą kobieta, którą przewieziono do szpitala w Raciborzu.

- Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jutro będziemy mieć wstępną informację o obrażeniach, jakich doznali, ale najprawdopodobniej wielkiej tragedii z tego nie będzie - uspokajał M. Szymański. Matka chłopca wyszła ze szpitala. Policja wciąż nie posiada informacji na temat stanu chłopca.

Miejsce wydarzenia: