Sobota, 19 stycznia 2019

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Patrol

Nowa broń naszych policjantów. Nagrają i ukarzą mandatem [ZDJĘCIA], [FILM]

04.01.2018 15:29 | 42 komentarze | acz

Policjanci w regionie mają nową broń do walki z piratami drogowymi. Wszystkie komendy w województwie śląskim otrzymały laserowe urządzenia do mierzenia prędkości LTI 20/20 TruCam. 

Nowa broń naszych policjantów. Nagrają i ukarzą mandatem [ZDJĘCIA], [FILM]
Starszy sierżant Patryk Lechowicz z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu z nowym urządzeniem Fot. Adrian Czarnota / nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Urządzenia poza precyzyjnym pomiarem prędkości rejestrują również obraz. Do pomiaru mogą być dołączone zdjęcia lub film. – Pomiar jest bardzo precyzyjny, bo w tym modelu doprecyzowano parametry wiązki lasera. Jego szerokość ustawia policjant w zależności od warunków – mówi starszy sierżant Patryk Lechowicz z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu. Nowoczesne urządzenie gdy ustawione jest na statywie pozwala zmierzyć prędkość samochodu nawet z 1200 metrów. Pomiaru „z ręki” dokonuje się na mniejsze odległości.

Co ciekawe nowy nabytek śląskich policjantów pozwala zmierzyć równocześnie prędkość kilku samochodów jadących w kolumnie. Zdjęcia i film z pomiary rejestrowany jest na karcie pamięci w urządzeniu. – Przed pomiarem policjant wpisuje miejsce i nazwę ulicy, na której dokonywane będą pomiary oraz obowiązujące ograniczenie prędkości. Urządzenie dodaje do tego pozycje GPS. W razie potrzeby, do sądu trafi komplet materiałów dokumentujących wykroczenie, jeśli kierowca nie zgodzi się na ukaranie mandatem – dodaje policjant.

LTI 20/20 TruCam to bardzo nowoczesny miernik. Z przodu posiada trzy otwoy z czego dwa, umieszczone w pionie odpowiedzialne są za emisję wiązki laserowej. Otwór z boku to obiektyw kamery. U góry znajduje się wizjer optyczny, z tyłu zaś dotykowy ekran, na którym policjant może zobaczyć podgląd sytuacji na drodze. Nowy radar uniemożliwia pracę tak zwanych jammerów, czyli urządzeń zakłócających pracę mierników prędkości. Urządzenie rejestruje zdjęcia w rozdzielczości 2048x1536 px i rejestruje filmy z prędkością 35 kl/s.

(acz)