Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Patrol

Libacja w Czerwionce. Pobili i okradli gospodarza

02.01.2018 14:42 | 1 komentarz | acz

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzanych o rozbój. To 33-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna, którzy pobili pokrzywdzonego, po czym ukradli mu kasetkę z pieniędzmi.

Libacja w Czerwionce. Pobili i okradli gospodarza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 grudnia 2017 roku. Z informacji jakie przekazał śledczym pokrzywdzony wynikało, że w swoim mieszkaniu w Czerwionce-Leszczynach spożywał alkohol w towarzystwie znajomej kobiety i mężczyzny. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uderzać go pięściami po twarzy. Kiedy pokrzywdzony był już całkowicie bezbronny, sprawcy ukradli mu kasetkę w której znajdowało się prawie 5 tys. złotych i uciekli.

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 33-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę, który był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój.

Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy. Rybnicki sąd na wniosek śledczych oraz prokuratora zastosował wobec 34-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności. Kobieta została oddana pod dozór policyjny. Śledczy odzyskali większość ze skradzionych pieniędzy.
(acz)