Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Patrol

Wypadki i kolizje. Pechowy czwartek na raciborskich drogach

29.12.2017 11:05 | 1 komentarz | żet

Podczas minionej doby strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 10 razy, interweniując w miejscowościach Krowiarki, Pogrzebień oraz Racibórz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwie kolizji na Piaskowej

28 grudnia na drogach Raciborza doszło do serii kolizji i wypadków drogowych. Największe straty materialne odnotowano w wyniku zderzenia fiata pandy i forda focusa na ulicy Piaskowej w Raciborzu (około godz. 20.00). Kierująca fiatem 22-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na przeciwległy pas ruchu. Trafiła do szpitala, ale na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci ukarali ją mandatem karnym. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

Nieopodal, niemalże tym samym czasie, doszło do jeszcze jednej kolizji. Kierująca oplem 48-latka, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w przydrożne bariery. Również w jej przypadku policjanci zastosowali karę w postaci mandatu karnego.

Wypadek na Głubczyckiej

Około godz. 20.30 na ulicy Głubczyckiej doszło do potrącenia pieszego przez kierującego mitsubishi. 52-latek z Raciborza trafił do szpitala. Był nietrzeźwy, badanie na alkomacie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu. 70-letni kierowca z mitsubishi był trzeźwy. Sprawą zajmie się sąd.

Kolizje na Rudzkiej i Batorego

Wcześniej na ulicy Rudzkiej w Raciborzu 65-letniego motorowerzystę potrąciła kierująca fordem 59-latka. Na szczęście skończyło się tylko na stratach materialnych, których wartość oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Kierująca fordem kobieta została ukarana mandatem karnym.

Rankiem doszło jeszcze do kolizji autobusu PKS, którym kierował 60-letni mieszkaniec Lysek z samochodem kia. Kierowca autobusu wyjeżdżał z Batorego na Nowowiejską. Nie zdążył wjechać na pas ruchu w kierunku ronda, gdy z lewej strony nadjechała kierująca kią 26-latka. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Tym razem policjanci ukarali mandatem kierowcę autobusu.

Pożary śmieci i fałszywe alarmy

Oprócz zabezpieczania miejsc kolizji drogowych i usuwania ich skutków, strażacy z powiatu raciborskiego ugasili w czwartek 28 grudnia pożary śmietników przy ulicach Stalmacha i Fabrycznej w Raciborzu, a także pożar dzikiego wysypiska śmieci w Krowiarkach.

Ponadto otworzyli drzwi do mieszkania przy ul. Eichendorffa, którego lokator nie dawał oznak życia (w środku nie zastano nikogo), a także usunęli drzewo powalone przez wiatr na jezdnię ulicy Pamiątki w Pogrzebieniu. Interweniowali też na ulicy Karola Miarki oraz Jana Pawła II. W pierwszym przypadku zgłaszający informował o pochylonym drzewie, w drugim przypadku rozchodziło się o plamę oleju na skrzyżowaniu z Opawską. Zagrożeń nie stwierdzono, zgłoszenia zakwalifikowano do kategorii alarmów fałszywych w dobrej wierze.