Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

Nowe radiowozy dla śląskich celników

27.12.2017 09:52 | 0 komentarzy | acz

Toyoty i ople – blisko 30 nowych samochodów służbowych trafiło do funkcjonariuszy śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Nowe radiowozy dla śląskich celników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Właśnie dobiega końca procedura rejestracji służbowych radiowozów. Ciemnozielone pojazdy służbowe z oznaczeniem SŁUŻBA CELNO-SKARBOWA jeszcze przed końcem 2017 roku pojawią się na drogach naszego regionu.

Mundurowi ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykorzystają samochody do realizacji zadań, związanych ze zwalczaniem przestępczości celnej i skarbowej, przemytem i oszustwami podatkowymi.

Służba Celno-Skarbowa to jednolita i umundurowana formacja, funkcjonująca w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej. Do zadań KAS realizowanych wyłącznie przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, należy zaliczyć: prowadzenie kontroli celno-skarbowej w zakresie przestrzegania przepisów prawa celnego oraz innych przepisów związanych z przywozem i wywozem towarów w obrocie między obszarem celnym Unii Europejskiej a państwami trzecimi, w szczególności przepisów dotyczących towarów objętych ograniczeniami lub zakazami, wymiar należności celnych i podatkowych oraz innych opłat związanych z przywozem i wywozem towarów.