Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Patrol

Mieszkaniec Czerwionki chciał ukraść instalację elektryczną z kamienicy

11.12.2017 20:05 | 0 komentarzy | acz

Policjanci zatrzymali mieszkańca Czerwionki, który włamał się do jednej z mikołowskich kamiennic i usiłował ukraść przewody elektryczne zasilające budynek. 

Mieszkaniec Czerwionki chciał ukraść instalację elektryczną z kamienicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w Mikołowie. Policjanci wczoraj zostali wezwani do jednej z kamiennic przy ulicy Jana Pawła II. To właśnie tam zatrzymali 24-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyny, który, jak się okazało, najpierw włamał się do wnętrza budynku, a następnie uszkodził istniejącą instalację elektryczną. Przygotowane w ten sposób przewody mężczyzna miał w planie wynieść z kamienicy.

W trakcie legitymowania go przez policjantów, 24-latek podał dane swojego brata. Jak się później okazało, zrobił to celowo, gdyż był osobą poszukiwaną. Za co? Z końcem września mężczyzna wyszedł na 30-godzinną przepustkę z zakładu karnego i 1 października miał się zgłosić z powrotem w więzieniu. Nie pojawił sie tam jednak. Wcześniej był już karany na kradzieże i włamania.

Śledczy właśnie przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. 24-latek przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Za to przstępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.