środa, 23 września 2020

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Patrol

21.11.2017 09:07 | 1 komentarz | żet

Podczas minionej (20.11.2017) doby strażacy wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w miejscowościach Kuźnia Raciborska, Pogrzebień oraz Ruda Kozielska.

Pożar na drodze i volkswagen w rowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najpierw o godz. 14.43 strażacy udali się na ulicę Kolonia w Pogrzebieniu, gdzie zapalił się rozściełacz masy bitumicznej (asfaltu). W trakcie akcji strażacy zakręcili zawory w dwóch butlach z propanem-butanem, a następnie zdemontowali je. Pożar ugaszono pianą ciężką. Wartość strat w zdarzeniu oszacowano na kwotę 50 tys. zł, wartość uratowanego mienia to 250 tys. zł. Przypuszczalna przyczyna zaprószenia ognia to wada urządzenia.

Godzinę później strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej. Kierujący volkswagenem golfem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, uderzając w przydrożne drzewo. 26-letni kierowca trafił do szpitala, ale na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci ukarali go mandatem.

Ostatnia interwencja strażaków to pożar śmietnika przy ul. Arki Bożka w Kuźni Raciborskiej. Ogień ugasili miejscowi ochotnicy. Przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie.