Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Patrol

Wypadek w Rybniku Stodołach. Lądował śmigłowiec [ZDJĘCIA], [FILM]

08.11.2017 12:25 | 1 komentarz | acz
Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 14:58

Dziś na ulicy Rudzkiej, na trasie Rybnik - Rudy doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. Citroen koziołkując uderzył w przydrożny mostek.

Wypadek w Rybniku Stodołach. Lądował śmigłowiec [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Służby ratownicze odebrały zgłoszenie o wypadku kilka minut po godzinie 11.00. Na miejsce skierowano patrole policji, pogotowie ratunkowe oraz zastępy straży pożarnej z dowódcą JRG. Ze wstępnych ustaleń wynika, że citroen c4 cactus jechał od strony Rud w kierunku Rybnika. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierująca straciła panowanie nad kierownicą i wpadła w poślizg. Auto zjechało na przeciwny pas, wpadło do rowu i dachując zatrzymało się na betonowej konstrukcji przydrożnego mostku.

Strażacy musieli rozcinać wrak przy pomocy hydraulicznych narzędzi aby wydostać ze środka zakleszczoną kobietę. Z uwagi na urazy poszkodowanej na miejsce ściągnięto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic. Po zaopatrzeniu lekarz zadecydował, że kobieta zostanie przetransportowana do szpitala w Rybniku. 

Śmigłowiec po kilkudziesięciu minutach wrócił do bazy. Ulica Rudzka była nieprzejezdna przez blisko godzinę. Około godziny 12.15 udało się wyciągnąć wrak samochodu z rowu i tym samym zakończyć utrudnienia w ruchu. 59-letnia kierująca citroenem była trzeźwa. 
(acz)

Miejsce wydarzenia: