środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Patrol

Kryminalni z Rybnika przejęli broń i dopalacze [ZDJĘCIA], [FILM]

27.10.2017 10:28 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową wydziału kryminalnego rybnickiej komendy przejęli kolejne „dopalacze” i zatrzymali dwóch mężczyzn.

Kryminalni z Rybnika przejęli broń i dopalacze [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kryminalni przy wsparciu rybnickiej grupy szybkiego reagowania, siłowo weszli do dwóch mieszkań na terenie Rybnika i okolic. Podczas przeszukań policjanci znaleźli spore ilości woreczków foliowych z zawartością białej substancji. Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad 8 tys. porcji dilerskich. Policjanci znaleźli także pieniądze, rewolwer, sprzęt do ważenia, kruszenia i porcjowania narkotyków oraz kilkanaście tabletek, które posiadają w swoim składzie pochodne amfetaminy i metaamfetaminy.

Przechwycone „dopalacze” przekazano do badań laboratoryjnych w celu ustalenia ich składu chemicznego. Do ekspertyzy trafi również broń. W tej sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 29 i 34 lat. Podejrzani usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających. Młodszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut handlu tymi środkami oraz posiadania bez wymaganego pozwolenia broni palnej. Czynności w tej sprawie trwają.

Przypominamy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, zaś handel narkotykami do 8 lat więzienia. Za wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia lub życia wielu osób substancji, również grozi 8 lat pobytu za kratami.