Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Patrol

Koniec służby na zalewie w Rybniku

20.10.2017 10:22 | 0 komentarzy | acz

Rybniccy policjanci pełniący służbę w sezonowej komórce policji wodnej, zakończyli sezon. Od końca maja, policyjni motorowodniacy czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Zalewem Rybnickim oraz terenie przyległym.

Koniec służby na zalewie w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczny sezon dla rybnickich policjantów pełniących służbę w sezonowej komórce policji wodnej rozpoczął się pod koniec maja. Głównym zadaniem policyjnych motorowodniaków było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na Zalewie Rybnickim oraz terenie przyległym. Do ich zadań należało również zabezpieczenie imprez i regat, organizowanych w rejonie zbiornika.

Podczas pełnionej służby, policjanci kontrolowali osoby korzystające z rowerów wodnych, kajaków czy żaglówek, a także wędkarzy. Nadzorując linię brzegową oraz tereny ośrodków rekreacyjnych i akwenów wodnych, korzystali z rowerów. Częstym miejscem odwiedzin stróżów prawa były też rybnickie kąpieliska. Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku nad wodą, stróże prawa prowadzili akcję edukacyjną pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Należy wspomnieć, że rybnickich mundurowych z policji wodnej wspierali ratownicy WOPR-u, Państwowa Straż Rybacka i mundurowi z Katowic.

Łódź wykorzystywana przez rybnickich policjantów pełniących służbę w sezonowej komórce policji wodnej, została wyjęta z wody. Przez zimę będzie poddana przeglądom technicznym i konserwatorskim. Wszystko po to, aby w przyszłym roku z powodzeniem mogła służyć policjantom, dbającym o bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku nad Zalewem Rybnickim.