Wtorek, 18 grudnia 2018

imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

RSS

Patrol

Śmiertelny wypadek w Radlinie. Zginęła rowerzystka [ZDJĘCIA], [FILM]

13.10.2017 22:18 | 11 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 09:06

TEKST AKTUALIZOWANY

13 października przed godzinią 20.00 pod kościołem przy ulicy Rymera w Radlinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Śmiertelny wypadek w Radlinie. Zginęła rowerzystka [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kierujący dostawczym volkswagenem na rybnickich numerach rejestracyjnych potrącił 89-letnią kobietę.  Rowerzystka po zakończonym nabożeństwie wsiadła na rower i próbowała włączyć się do ruchu z prawego pobocza. Podczas tego manewru została potrącona przez samochód. Uderzenie było na tyle silne, że kobieta mimo długiej reanimacji zmarła na miejscu. Na miejscu przez blisko dwie godziny panowały utrudnienia w ruchu. Policjanci będą teraz ustalać okoliczności wypadku. Zmarła była mieszkanką Radlina. 
(acz)


Komunikat KPP w Wodzisławiu Śląskim:
W piątek około godziny 19.45 policjanci z ruchu drogowego pojechali na ulicę Rymera w Radlinie, gdzie zgłoszono zdarzenie drogowe. Na miejscu pracowała już straż pożarna, która na przemian  z ratownikami reanimowała uczestniczkę wypadku. Niestety mimo ich wysiłku kobiety nie udało się uratować. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem dostawczym marki volkswagen jadąc ulicą Rymera w kierunku Pszowa nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego najechał prawym przednim narożem pojazdu na pieszą. Starsza kobieta prawdopodobnie stała  przy  prawej krawędzi jezdni i usiłowała wsiąść na rower. 89-latka w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. 36-letni kierowca był trzeźwy. Prokurator zarządził wykonanie sekcji zwłok.

Miejsce wydarzenia: