Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Patrol

Dzielnicowi zachęcają: Nie bójcie się dzwonić na policję

30.09.2017 07:00 | 0 komentarzy | eos

Tak, jak życiu każdego z nas, tak również w życiu publicznym zachodzą zmiany – poinformował przewodniczący rady gminy Eugeniusz Kura, przedstawiając radnym nowego dzielnicowego sierż. sztab. Kazimierza Kruczka.

Dzielnicowi zachęcają: Nie bójcie się dzwonić na policję
Radnym gminy Kornowac nowego dzielnicowego sierż. sztab. Kazimierza Kruczka przedstawił kierownik rewiru dzielnicowych asp. sztab. Sebastian Staniek (stoi).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjant z raciborskiej komendy powiatowej, w służbie jest od ok. 10 lat, a obowiązki dzielnicowego w gminie Kornowac pełni od 1 sierpnia br., patrolując rewir Kornowaca, Kobyli, Łańc, Pogrzebienia i Rzuchowa.

Prezentujący go na posiedzeniu rady kierownik rewiru dzielnicowych asp. sztab. Sebastian Staniek ma nadzieję, jego kolega zostanie na dłużej w gminie Kornowac, ponieważ następowała tam duża rotacja policjantów.

Nowy dzielnicowy podobnie, jak jego poprzednik, asp. sztab. Józef Kubański, który awansował na wyższe stanowisko, będzie uczestniczyć w życiu dzielnicy, spotykać się z mieszkańcami, prowadzić pogadanki w szkołach i przedszkolach, przede wszystkim zaś podejmować działania prewencyjne zapobiegające przestępczości wśród lokalnej społeczności. 

Mówiąc o obowiązkach nowego stróża prawa w Kornowacu asp. sztab. Sebastian Staniek, przypomniał, że nie tylko policja zobligowania jest do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również gmina ma taki zapis w swoim statucie. – Jeden dzielnicowy nie jest w stanie zabezpieczyć całego terenu, przede wszystkim jest po to, żeby służył pomocą – poinformował kierownik rewiru dzielnicowych.