Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Patrol

Groźny wypadek na A1. Kierowca uwięziony w rozbitym aucie

15.09.2017 10:57 | 4 komentarze | mak

Do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 14 września w Mszanie na autostradzie A1 (w kierunku Gorzyczek). W wyniku zdarzenia ranny został kierowca forda. Z licznymi złamaniami i potłuczeniami ciała trafił do szpitala.

Groźny wypadek na A1. Kierowca uwięziony w rozbitym aucie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło około godziny 12.20. Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze policji autostradowej, kierujący pojazdem marki Skoda, jadąc prawym pasem autostrady w kierunku Gorzyczek, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki ford i w niego uderzył. Siła uderzenia była tak duża, że samochód został zepchnięty na lewą stronę jezdni, przejechał przez pobocze i uderzył w słupek hektometryczny uszkadzając też przy tym barierki energochłonne.

W wyniku wypadku kierowca forda został uwięziony w pojeździe, dlatego potrzebna była pomoc strażaków. Mężczyzna trafił do szpitala w Jastrzębiu Zdroju, gdzie po przeprowadzonych badaniach przetransportowano go do Specjalistycznego Szpitala w Sosnowcu. 62-latek doznał licznych złamań w tym kręgosłupa, żeber i kończyn dolnych oraz ogólnych potłuczeń ciała. 27-letni kierowca skody był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. Teraz nad ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia pracują wodzisławscy śledczy.

fot. mł.ogn. Robert Żbikowski