środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Patrol

Wypadek motocyklisty w Ponięcicach, zerwanie zaczepu na lawecie, pożary [RAPORT STRAŻAKÓW]

14.08.2017 09:42 | 0 komentarzy | żet

Kolejny pracowity weekend strażaków z powiatu raciborskiego. Interweniowali w miejscowościach Bieńkowice, Bolesław, Górki Śląskie, Jastrzębie, Krzanowice, Owsiszcze, Racibórz, Roszków, Szonowice, Szymocice oraz Zawada Książęca.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skutki wichury

11 sierpnia upłynął strażakom przede wszystkim na usuwaniu nadłamanych i powalonych konarów oraz drzew. Działania te prowadzono w Raciborzu (ulice Brzeska i Opawska), Bieńkowicach (ulice Wojnowska i Łąkowa), Tworkowie, Bolesławiu, Górkach Śląskich oraz Jastrzębiu.

Motocyklista wjechał w barierę

W tym dniu doszło również na terenie powiatu raciborskiego do poważnych zdarzeń drogowych. O godz. 18.57 urwał się zaczep na lawecie. Do zdarzenia doszło na ulicy Jana Pawła II w Raciborzu. Przewożony na pojeździe opel stoczył się na zaparkowanego przy drodze volkswagena. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

Do poważnego wypadku doszło w Szonowicach. Tam o godz. 19.29 w barierę energochłonną na łuku drogi uderzył 23-letni motocyklista. Pierwszej pomocy udzieliła mu przejeżdżająca drogą pani doktor, następnie działa ratowniczy kontynuowali strażacy oraz ratownicy pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Niemalże w tym samym czasie doszło do kolizji mercedesa i peugeota na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Do szpitala trafiła kierująca jednym z pojazdów kobieta, która uskarżała się na ból karku.

Pożar samochodu

Ponadto strażacy zabezpieczyli jeszcze pokrycie dachowe na budynku w Zawadzie Książęcej, który płonął dzień wcześniej, a także usunęli gniazda owadów w Raciborzu (ulice Kanałowa i Słowackiego - budynek SP 15). Otrzymali też zgłoszenie o pożarze peugeota 605 na ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Jeszcze przed ich przyjazdem ogień został ugaszony przez właściciela pojazdu. Strażacy wyjęli akumulator i dogasili pojazd. Ogień spowodował straty o szacunkowej wartości 1 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Fałszywy alarm

W sobotę 12 sierpnia strażacy usunęli złamany przez wiatr konar, który zagrażał ruchowi drogowemu na ulicy Gliwickiej w Szymocicach (godz. 9.21). Do identycznej interwencji doszło sześć godzin później na ulicy Tworkowskiej w Bolesławiu. Tego dnia strażacy otrzymali jeszcze zgłoszenie o dymie wydobywającym się z samochodu zaparkowanego na placu Długosza w Raciborzu (godz. 11.54), jednakże zdarzenia tego nie potwierdzono na miejscu. Ponadto strażacy-ochotnicy zabezpieczyli imprezę rowerową w Roszkowie (godz. 12.37), a także usunęli gniazdo owadów w Owsiszczach (godz. 13.55).

Wyciek paliwa

W niedzielę 13 sierpnia strażacy usunęli z jezdni ulicy Samborowickiej w Krzanowicach złamaną przez wiatr gałąź (godz. 10.55). Wieczorem (godz. 18.04) zabezpieczyli wyciek paliwa z zaparkowanego na ulicy Ogrodowej w Raciborzu opla. Ostatnia weekendowa interwencja strażaków wynikała z uruchomienia się czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Nowej w Raciborzu. Na miejscu okazało się, że sygnał czujki nie dotyczył obecności czadu, ale... konieczności wymiany baterii w urządzeniu.