Piątek, 25 maja 2018

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Patrol

Tragedia w Łaziskach. Spłonęły trzy osoby

11.08.2017 12:22 | 0 komentarzy | acz

REGION. Mikołowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego pożaru. Do zdarzenia doszło po godzinie 21.00, w jednym z budynków socjalnych w Łaziskach Górnych, przy ulicy Wyrskiej. 

Tragedia w Łaziskach. Spłonęły trzy osoby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pożar wybuchł w jednym z mieszkań znajdujących się na poddaszu budynku wielorodzinnego. W czasie akcji ratowniczej, w płonącym mieszkaniu znaleziono ciała trzech osób, najprawdopodobniej jednego mężczyzny i dwóch kobiet. Według wstępnych ustaleń, mogli to być mieszkańcy budynku, jednak z uwagi na stan zwęglenia zwłok, niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań.

W związku ze zdarzeniem została zatrzymana jedna osoba. To 34-letni mężczyzna, mieszkaniec Łazisk Górnych. Póki co, nie przedstawiono mu żadnych zarzutów, bowiem policjanci sprawdzają czy w jakikolwiek sposób przyczynił się on do powstania pożaru.

Śledczy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia. Oprócz oględzin miejsca, zaplanowana przeprowadzenie eksperymmentu procesowego.

Ewakuowane wczoraj osoby noc spędziły w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych.