środa, 20 lutego 2019

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Patrol

Pociąg uderzył w golfa na przejeździe w Bełsznicy. Kierowca uciekł

10.08.2017 09:07 | 1 komentarz | acz

TEKST AKTUALIZOWANY

Dziś po godzinie 8.00 na przejeździe kolejowym w Bełsznicy doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem Kolei Śląskich.

Pociąg uderzył w golfa na przejeździe w Bełsznicy. Kierowca uciekł
Informacje drogowe wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym na ulicy Kolejowej. Kierowca samochodu volswagen golf wjechał na przejazd przed pociag relacji Chałupki - Katowice. Pociąg uderzył golfa w przednią część pojazdu. Kierowca jednak zamiast zatrzymać się, dodał gazu i uciekł z miejsca zdarzenia. Mimo gwałtownego hamowania nikomu z pasażerów nic się nie stało. Kierowcy już szuka policja.

(acz)


Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu:

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Golf w kolorze ciemnym wjechał na strzeżony przejazd kolejowy wyposażony w sygnalizację świetlną, gdzie sygnalizator nadawał czerwone światło w wyniku czego nadjeżdżający pociąg relacji Katowice-Chałupki, lekko uderzył w przód osobówki. Maszynista w takiej sytuacji nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z pojazdem samochodowym, w zasadzie nie miał on szans na zapobiegnięcie wypadkowi. Sprawca zdarzenia, kierujący osobówką oddalił się z miejsca w nieznanym kierunku.Według relacji świadków kierowcą miał być młody mężczyzna w wieki około 30 lat, kierował on samochodem osobowym marki VW Golf typu hatchback w kolorze ciemnym, prawdopodobnie granatowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt z obsługi oraz oraz pasażerów pociągu nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości maszynisty. Był trzeźwy.

Świadkowie lub osoby posiadające pomocne informacje w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem (32) 45-37-255, 112, 997