Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Patrol

Groźne pożary w lasach Kuźni Raciborskiej i Nędzy

04.08.2017 08:56 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego doby strażacy wyjeżdżali do akcji cztery razy, interweniując w miejscowościach Górki Śląskie, Kuźnia Raciborska oraz Nędza.

Groźne pożary w lasach Kuźni Raciborskiej i Nędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze zgłoszenie, które wpłynęło do straży pożarnej 3 sierpnia dotyczyło gniazda niebezpiecznych owadów przy ul. Wiśniowej w Raciborzu. Usunęli je strażacy z OSP.

O godz. 13.49 strażacy otrzymali informację o pożarze koparki w rejonie ulicy Kotalrskiej w Kuźni Raciborskiej (droga leśna Barachowska). Maszyna pracowała przy usuwaniu skutków tornada z 7 lipca tego roku. Z niewyjaśnionych jak do tej pory przyczyn stanęła w ogniu. Do przyjazdu strażaków pożar objął całą koparkę oraz trawę w promieniu 50 metrów, dochodząc do ściany lasu. Do akcji gaśniczej zadysponowano 5 zastępów strażaków (1 JRG, 4 OSP) oraz samolot dromader, który dokonał zrzutu wody. Sytuację udało się opanować. Wartość strat w pożarze oszacowano na kwotę 40 tys. zł. Więcej informacji: Pożar koparki w lesie w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA].

Niemalże w tym samym czasie trwała akcja gaśnicza w Nędzy (rejon ulicy Leśnej). O godz. 14.03 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze lasu nieopodal torowiska. Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonęła trawa na nasypie kolejowym oraz podkłady na długości około 2 km. Pożar, który rozprzestrzeniał się w kierunku pasa przeciwpożarowego, udało się opanować. W akcji gaśniczej wzięło udział 6 zastępów strażaków (2 JRG, 4 OSP). Przypuszczalnie ogień został zaprószony w wyniku wady układu hamulcowego pociągu - skład z zablokowanymi hamulcami sypał iskrami, które padły na suchą trawę.

Ostatnia interwencja polegała na usunięciu gniazda owadów przy ul. Nad Koleją w Górkach Śląskich (godz. 19.53).