Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Patrol

Pożegnał sie z rodziną i poszedł do lasu, aby się zabić

27.07.2017 09:06 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 11:42

Rodzina zaalarmowała policję o mężczyźnie, który wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Wkrótce zorganizowano grupę poszukiwawczą...

Pożegnał sie z rodziną i poszedł do lasu, aby się zabić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

46 strażaków-ochotników, 23 policjantów, ponadto strażacy zawodowi oraz leśnicy przez kilka godzin przeczesywali las w okolicach Górek Śląskich. Poszukiwali mężczyzny. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że napisał on list, w którym pożegnał się z rodziną, po czym wyszedł do lasu.

Policjanci podzielili las na siedem sektorów. Każdy z nich był kolejno przeczesywany. 50-letni mężczyzna został odnaleziony po kilku godzinach poszukiwań - w szóstym sektorze, pomiędzy Górkami Śląskimi a Szymocicami. - Stróże prawa na pobliskim drzewie zauważyli zawieszoną linkę  z przygotowaną pętlą. Okazało się, że mężczyzna chciał popełnić samobójstwo - informuje podkom. Mirosław Szymański.

Desperatem zajęli się ratownicy pogotowia. Nastepnie mężczyzna został przewieziony do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Do zdarzenia doszło w środę 26 lipca około południa.

Więcej informacji o akcjach strażaków z powiatu raciborskiego z 26 lipca - m.in. niewybuch w Krzyżanowicach oraz zwalony na samochód konar pomiędzy Kuźnią Raciborską a Nędza - TUTAJ.