Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Piorun uderzył w dom [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

24.07.2017 12:40 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 16 razy, interweniując w miejscowościach Bieńkowice, Jastrzębie, Krzanowice, Kuźnia Raciborska, Pietrowice Wielkie, Racibórz, Ruda Kozielska oraz Szonowice.

Piorun uderzył w dom [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wypadek i połamane drzewa

Pierwsza interwencja strażaków w piątek 21 lipca polegała na usunięciu drzewa, które zostało zwalone przez porywisty wiatr na ulicę Rybnicką w Raciborzu (godz. 3.23). Następnie strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Drzymały i Głowackiego w Raciborzu (godz. 5.28). 53-letnia rowerzystka z urazem przedramienia trafiła do szpitala. Sprawą zajmie się sąd.

Kolejne trzy interwencje odnotowano w niespełna godzinę. O godz. 14.07 strażacy udali się na ulicę Chodkiewicza w Raciborzu, gdzie pomogli ratownikom medycznym w transporcie lokatora mieszkania z II piętra do karetki. Następnie o godz. 14.36 na prośbę policji wyważyli drzwi do mieszkania przy ul. Ogrodowej, w którym znajdowała się potrzebująca pomocy chora osoba. O godz. 14.56 ochotnicy z Bieńkowic udali się na ulicę Łąkową w tej miejscowości, aby usunąć powalone drzewo.

Kolejne zgłoszenie tego typu wpłynęło do straży pożarnej o godz. 17.43. Dotyczyło rejonu ulicy Brzozowej w Kuźni Raciborskiej, gdzie pochylone drzewo miało zagrażać przechodniom. Strażacy nie potwierdzili tej informacji, zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy. Ostatnia piątkowa interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru śmietnika przy ul. Żorskiej w Raciborzu (godz. 18.55).

Wywrotka przyczepy z oknami

22 lipca strażacy zabezpieczyli miejsce kolizji drogowej w Pietrowicach Wielkich. Doszło tam do wywrócenia przyczepy ciągniętej przez osobowego busa. Na pace znajdowały się okna. Wartość zniszczonego ładunku oszacowano na kwotę 16 tys. zł.

Od godz. 13.10 strażacy-ochotnicy z Raciborza zabezpieczali Intro Festival. O godz. 13.30 strażacy zawodowi oraz ochotnicy usunęli nadłamane przez wiatr gałęzie przy ul. Kościelnej w Kuźni Raciborskiej. Wieczorem strażacy interweniowali raz jeszcze w podobnej sytuacji, usuwając powalone na ulicę Kolejową w Krzanowicach drzewo (godz. 21.22).

Piorun uderzył w dom

W niedzielę 23 lipca o godz. 12.31 strażacy zostali zaalarmowani o dymie, który wydobywa się z dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Karola Świerczewskiego w Kuźni Raciborskiej. Informacji nie potwierdzono. Zgłoszenie zakwalifikowano do kategorii fałszywych alarmów. O godz. 13.12 strażacy-ochotnicy usunęli konar powalony na jezdnię ulicy Brzeskiej w Raciborzu.

Do najpoważniejszego tego dnia zdarzenia doszło o godz. 14.03 w Rudzie Kozielskiej, gdzie piorun uderzył w dach budynku mieszkalnego. Zniszczeniu uległo przyłącze elektryczne oraz pokrycie dachowe o powierzchni 1m2. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy zabezpieczyli uszkodzony dach. Pracownicy pogotowia energetycznego naprawili przyłącze.

Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze na ul. Raciborskiej w Jastrzębiu. Tam ochotnicy usuwali błoto, które po raz kolejny w tym roku zalało jezdnię (godz. 14.39). Ostatnia interwencja polegała na ugaszeniu pożaru śmieci przy ul. Słowackiego w Szonowicach. Przypuszczalną przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.