Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

AKTUALIZACJA: Wypadek na przejeździe w Czerwionce. Tir wjechał pod pociąg intercity [ZDJĘCIA], [FILM]

17.07.2017 19:35 | 3 komentarze | acz
Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 11:50

Dziś po godzinie 17.00 na ulicy Rybnickiej w Leszczynach doszło do zderzenia ciężarówki i pociągu intercity Porta Moravica. Jedna osoba został poszkodowana.

AKTUALIZACJA: Wypadek na przejeździe w Czerwionce. Tir wjechał pod pociąg intercity [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zdarzenie miało miejsce na przejeździe, gdzie zapory są opuszczane automatycznie. To ten sam przejazd na którym kilka miesięcy temu pod pociąg wjechała osobówka. Kierowca ciągnika siodłowego najprawdopodbniej zabłądził na wąskich uliczkach i chciał zawrócić. Z relacji świadków wynika, że manewr zawracania miał wykonywać na przejeździe kolejowym. Podczas tej czynności zamknęły się zapory przejazdu.

Jadący od Katowic pociąg międzynarodowy nie miał szans na wyhamowanie. Z naczepy zostały wyrwane drzwi, które zawisły na lokomotywie. Koło, które odpadło od naczepy uszkodziło prawidłowo jadącego fiata seicento. Tor w leszczynach został całkowicie zablokowany. Kierowca i maszynista byli trzeźwi. 

Tu znajdziesz nagranie z kamer na szlabanie, które zarejestrowały ten wypadek:
https://www.nowiny.pl/patrol/130344-zobacz-jak-pociag-uderza-w-tir-a-na-przejezdzie-w-czerwionce-film.html

Poszkodowane zostały 3 osoby (złe samopoczucie, potłuczenia), 1 z nich została przewieziona do szpitala. O godz. 19:20 PKP podstawiły autobus, który przewiózł pasażerów do Bohumina, skąd kontynuowali podróż czeskim składem do Pragi. Na odcinku Czerwionka Dębieńsko - Leszczyny zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. O godz. 20:20 wznowiono ruch kolejowy na szlaku.


Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Z ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą – 52-leni obywatel Ukrainy, jadąc w kierunku ulicy Polnej, nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w prawo. Kierujący zmuszony był do korekty tego manewru. Kiedy naczepa samochodu ciężarowego znajdowała się na przejeździe, kierujący nie zauważył, że półzapory zostały opuszczone. Nadjeżdżający pociąg relacji Katowice-Praga, uderzył w końcową część naczepy z której wyrwane zostały drzwi oraz koło zapasowe. Toczące się koło, uderzyło w stojący przed przejazdem kolejowym samochód osobowy marki Fiat.

Na miejscu obecne były wszystkie służby ratunkowe. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci sporządzili wobec 52-letniego obywatela Ukrainy wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Trasa kolejowa przez około 3,5 godziny była nieprzejezdna.

(acz)

Wypadek z lutego tego roku na tym samym przejeździe:

https://www.nowiny.pl/patrol/125784-wypadek-na-przejezdzie-w-czerwionce-samochod-wjechal-pod-pociag-na-rybnickiej-zdjecia-film.html

https://www.nowiny.pl/patrol/125928-zobacz-jak-pociag-uderza-w-samochod-na-przejezdzie-w-czerwionce-film.html

Miejsce wydarzenia: