Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Uszkodzona rura z gazem i połamane drzewa, czyli pracowity czwartek strażaków

14.07.2017 09:00 | 0 komentarzy | żet

W czwartek 13 lipca strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dziesięć razy, interweniując w miejscowościach Górki Śląskie, Krowiarki, Krzyżanowice, Kuźnia Raciobrska, Nędza, Racibórz oraz Tworków.

Uszkodzona rura z gazem i połamane drzewa, czyli pracowity czwartek strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Większość interwencji strażaków z 13 lipca dotyczyła usuwania szkód w drzewostanie, które wyrządził silny wiatr. Powalone drzewa i nadłamane konary usuwano w Raciborzu (ul. Mariańska), Kuźni Raciborskiej (ulice Powstańców Śląskich, Czarneckiego), Krowiarkach (ul. Wyzwolenia), Nędzy (ul. Gliwicka) oraz Górkach Śląskich (ul. Za lasem).

Ponadto o godz. 14.01 strażacy otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu rury z gazem przy ul. Wyzwolenia w Krzyżanowicach. Rura z gazem o średnicy około 30 mm została uszkodzona w trakcie prac ziemnych przy budowie płotu. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli zarówno strażacy zawodowi (2 zastępy) jak i ochotnicy (3 zatępy). Przy pomocy narzędzi hydraulicznych zasisnęli rurę doprowadzającą gaz, a przy pomocy eksplozjometru wyznaczyli strefę zagrożenia. Ostatecznie awaria została usunięta przez pracowników pogotowia gazowego.

Późnym wieczorem w Tworkowie strażacy-ochotnicy usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych.