Poniedziałek, 21 maja 2018

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Patrol

Wpadli pijani kierowcy

19.06.2017 10:44 | 1 komentarz | acz

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. „Bezpieczny Weekend”. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali rybniccy policjanci, dla których był to czas intensywnej pracy.

Wpadli pijani kierowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja rozpoczęła się w środę o godzinie 6.00, a zakończyła wczoraj o 22.00. W tym czasie 107 policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy oraz 243 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach miasta i powiatu. Niestety, pomimo licznych apeli, policjanci rybnickiej komendy zatrzymali 7 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

  • W środę około 16.00 na ulicy Dąbrówki w Rybniku, kierujący fordem – 49-letni mieszkaniec Rybnika, cofając na osiedlowym parkingu, uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód. Kierujący fordem został zatrzymany. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 49-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.
  • W czwartek około 12.00, w Jankowicach na ulicy Nowej, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 49-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu.
  • Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego wczoraj wieczorem na ulicy Budowlanych. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 42-letniego mieszkańca Dzimierza. Kierowca forda miał promil alkoholu w organizmie.

Podczas pięciu dni długiego weekendu, doszło do 25 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Kierowcy stwarzający zagrożenie, nie mogli liczyć na żadną taryfę ulgową. Wszelkie wykroczenia karane były surowymi mandatami.