Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Rybniczanka dziękuje policji za odnalezienie torebki z 25 tysiącami złotych

13.06.2017 10:54 | 0 komentarzy | acz

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku wpłynęły podziękowania dla rybnickich kryminalnych oraz Naczelnika Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. 

Rybniczanka dziękuje policji za odnalezienie torebki z 25 tysiącami złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci w połowie maja tego roku przyjęli zawiadomienie o kradzieży torebki, w której znajdowały się pieniądze w kwocie prawie 24 tys. zł, blisko 300 euro, wartościowe okulary, telefon komórkowy oraz dokumenty. Śledczy przystąpili do analizy zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie.

Następnego dnia po przyjęciu zawiadomienia, policjanci przeszukali rejon w którym doszło do kradzieży. W kontenerze na śmieci, odnaleźli i zabezpieczyli skradzioną torebkę wraz z zawartością. Brakowało tylko pieniędzy w kwocie 2 tys. zł. Śledczy ustalili sprawcę kradzieży.

Okazało się, że pokrzywdzona zapomniała torebkę w jednym ze sklepów w centrum miasta, którą odnalazła ekspedientka. Kobieta zabrała jedną z kopert w której znajdowało się 2 tys. zł, a torebkę wyrzuciła do kontenera. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania, śledczy odnaleźli skradzione pieniądze, które już zostały przekazane pokrzywdzonej. Nieuczciwa ekspedientka usłyszała zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania 50-letnia rybniczanka przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała się karze.