Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Patrol

Marihuana warta 800 tysięcy złotych w domu w Rybniku [ZDJĘCIA], [FILM]

23.05.2017 11:03 | 3 komentarze | acz

Kryminalni z Żor wraz z policjantami zwalczającymi przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zlikwidowali ogromną plantację konopi, którą w wynajmowanym w Rybniku domu założył mieszkaniec Małopolski. 

Marihuana warta 800 tysięcy złotych w domu w Rybniku [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Domową, jednak prowadzoną na szeroką skalę plantację marihuany, żorscy policjanci zlikwidowali pod koniec kwietnia br., w Rybniku. Na jednej z tamtejszych posesji wczesna porą pojawili się kryminalni wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z ich ustaleń wynikało, że to właśnie z tego miejsca narkotyki trafiają nie tylko do Żor, ale i do innych miast województwa śląskiego.

W wynajmowanym, jednorodzinnym domu plantacja rozlokowana była w dwóch pomieszczeniach piwnicznych oraz w tzw. growbox-ach. Na piętrze budynku znajdowała się sporych rozmiarów suszarnia, natomiast w garażu dwa worki resztek poplantacyjnych. Gotowy susz marihuany leżał na podłodze w każdym z pomieszczeń.

W wyniku prowadzonej akcji, kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 250 krzaków konopi oraz prawie 22 kg marihuany, z których szacunkowo mogłoby powstać ponad 27 tys. porcji narkotyku. Czarnorynkowa wartość przechwyconego towaru oszacowana została na przeszło 815 tys. zł.