Sobota, 21 kwietnia 2018

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Nastolatka z Wodzisławia próbowała zabić w parku Ukraińca [ZDJĘCIA], [FILM]

17.05.2017 08:27 | 13 komentarzy | acz

Nastolatka z zarzutem kradzieży telefonu, pobicia i usiłowania zabójstwa oraz jej dwóch kompanów podejrzanych o współudział w kradzieży i pobiciu stanęli wczoraj przed obliczem sądu. Grozi jej dożywocie.

Nastolatka z Wodzisławia próbowała zabić w parku Ukraińca [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W sobotę parę minut po godzinie 21.00 dyżurny wodzisławskiej komendy odebrał telefon z informacją, że na dworcu autobusowym przy ulicy Targowej leży zakrwawiony mężczyzna, jest przytomny i mówi że skradziono mu telefon. Na miejsce zdarzenia pojechali kryminalni, wezwano także pogotowie, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Rannym mężczyzną okazał się być obywatel Ukrainy, który mieszka i pracuje w Wodzisławiu.

Na podstawie podanych przez świadków rysopisów, mundurowi w niecałą godzinę zatrzymali dwóch sprawców - kobietę i mężczyznę, a także odzyskali skradziony telefon. Godzinę później w rękach kryminalnych był już trzeci z napastników.

Jak ustalono do zdarzenia doszło w parku miejskim, gdzie 20-latek spożywał alkohol z przypadkowo poznanymi ludźmi. W pewnym momencie oddalił się na chwilę od towarzystwa, zostawiając telefon. Gdy wrócił, na miejscu nie było już nikogo, a telefon zniknął. Mężczyzna zaczął szukać znajomych. Gdy ich znalazł, zażądał aby oddali mu telefon. Gdy Ci odmówili, 20-latek zagroził, że zadzwoni na policję. Wtedy rozegrał się dramat.

Sprawcy stali się agresywni, zaczęli bić Ukraińca rękami oraz kopali go po całym ciele, grożąc że go zabiją, jak tylko powiadomi policję. Najbardziej agresywna okazała się być dziewczyna. W trakcie bicia używała noża, którym wielokrotnie zadawała ciosy, powodując rany kłute klatki piersiowej. Mężczyznę atakowano kilkukrotnie. Gdy znalazł się na dworcu, zareagowali przechodnie i wezwali pomoc. 20-latek w wyniku pobicia doznał licznych obrażeń i ran kłutych zadanych nożem. Jedna z nich uszkodziła mu płuco. Mężczyzna przeszedł operację i pozostał na obserwacji w szpitalu.

Sędzia rozpatrując wniosek prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania nie miała wątpliwości co do zasadności tego wniosku. Najstarszy ze sprawców, 43-latek odpowie za udział w pobiciu, przy czym czynu tego dokonał w warunkach powrotu do przestępstwa. 24-latkowi za kradzież rozbójniczą i pobicie grozi nawet 10 lat więzienia. Najmłodsza, a zarazem najbardziej brutalna 19-latka może spędzić za kratkami nawet resztę życia.

Miejsce wydarzenia: