Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Patrol

Pijany wjechał na rondo. Policja dziękuje świadkom za zgłoszenie [ZDJĘCIA]

21.04.2017 10:51 | 2 komentarze | pm

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wczoraj na rondzie Zebrzydowickim uderzył w latarnie uliczne oraz znak drogowy. 32-letni rybniczanin miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego zatrzymanie było możliwe dzięki informacji przekazanej przez świadków zdarzenia.

Pijany wjechał na rondo. Policja dziękuje świadkom za zgłoszenie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj kilka minut po 21.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na rondzie Zebrzydowickim. Z informacji jakie przekazali świadkowie wynikało, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący renault – 32-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc ulicą Zebrzydowicką w kierunku centrum miasta, na rondzie wjechał na wysepkę i uderzył w latarnie uliczne oraz znak drogowy. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 32-latka. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie posiadał także dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

– Dziękujemy świadkom za przekazanie informacji o zdarzeniu. Państwa przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Państwa reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Państwa zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia – mówi st.sierż. Anna Karkoszka, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku i przypomina, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki zgłoszeniom mieszkańców rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. – W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie – dodaje oficer prasowy.