Czwartek, 14 listopada 2019

imieniny: Rogera, Serafina, Agaty

RSS

Patrol

Silny wiatr przysporzył pracy strażakom. W ruch poszły piły i drabiny

20.04.2017 08:47 | 0 komentarzy | żet

W środę 19 kwietnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji osiem razy, interweniując w miejscowościach Babice, Budziska, Krowiarki, Krzanowice, Racibórz, Ruda Kozielska oraz Rudy. 

Silny wiatr przysporzył pracy strażakom. W ruch poszły piły i drabiny
Interwencja strażaków na ulicy Londzina w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Większość zdarzeń dotyczyła usuwania skutków silnego wiatru, który wiał wczoraj na raciborszczyźnie. Około godz. 1.00 strażacy wyjechali do Krowiarek, gdzie wiatr powalił na jezdnię konar drzewa. Kolejne interwencje tego typu odnotowano w Babicach, na ulicy Rybnickiej w Raciborzu, a także w Rudzie Kozielskiej oraz Rudach. Przy ul. Leśnej w Budziskach strażacy zabezpieczyli miejsce, w którym doszło do zerwania linii energetycznej.

Około godz. 13.12 strażacy interweniowali na ulicy Londzina w Raciborzu, gdzie z dachu zwisał kawał blachy. Natomiast w nocy około godz. 21.00 strażacy ugasili pożar sadzy w kominie przy ul. Rynek w Krzanowicach. Obyło się bez strat oraz osób poszkodowanych.

20 kwietnia strażacy zdążyli już interweniować na ulicach Słowackiego oraz Opawskiej w Raciborzu, gdzie tuż po północy ugasili dwa pożary śmietników. Przypuszczalna przyczyna zaprószenia ognia w obydwu przypadkach to podpalenie.