Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

Cudzoziemcy zatrzymani przez strażników granicznych ze Śląska

13.04.2017 08:05 | 0 komentarzy | żet

9 Ukraińców, Banglijczyka oraz obywatela Kosowa zatrzymali w ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy zatrzymani przez strażników granicznych ze Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Bielsku – Białej, Cieszynie, Częstochowie, Żorach oraz Gorzyczkach zatrzymano dziewięciu Ukraińców. Ośmiu z nich wykorzystywało posiadane wizy w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego, a ostatni nie posiadał żadnych dokumentów, które pozwalałyby mu na legalny pobyt na terytorium Polski. W stosunku do cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, zakończone już w ośmiu przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu.

Przebywający w naszym kraju Banglijczyk, który był kontrolowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Częstochowie, nie miał przy sobie ważnego paszportu ani dokumentu pobytowego. W wyniku dalszych sprawdzeń ustalono, że posiada on legalny pobyt na terytorium Włoch. Mężczyzna został pouczony o zasadach przebywania i poruszania się po obszarze państw Schengen oraz konieczności natychmiastowego udania się do państwa, na terytorium którego posiada legalny pobyt. Ukarany został również mandatem.

Zatrzymany w Żorach obywatel Kosowa nie wykonał wydanej wcześniej przez Straż Graniczną decyzji zobowiązującej go do powrotu. Cudzoziemiec został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców i zostanie doprowadzony do granicy w celu realizacji tej decyzji.

źródło: Straż Graniczna w Raciborzu, oprac. żet, fot. wm.strazgraniczna.pl