środa, 27 marca 2019

imieniny: Ernesta, Lidii, Ruperta

RSS

Patrol

Za brak numeracji budynku grozi mandat. Trwa kontrola

23.03.2017 09:46 | 15 komentarzy | mak

Wodzisławscy strażnicy miejscy prowadzą kontrole numeracji budynków. Do tej pory stwierdzili, że na 41 posesjach są braki w oznakowaniu.

Za brak numeracji budynku grozi mandat. Trwa kontrola
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek umieścić w widocznym miejscu tabliczkę informacyjną z numerem budynku. Przepisy mówią wprost: "kto będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczania w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, z nazwą ulicy lub placu albo miejscowości podlega karze grzywny do 250 zł albo karze nagany".

Dotychczasowe kontrole wykazały już, że jest jeszcze wielu właścicieli, którzy zapominają o tym obowiązku. Do tej pory kontrole wykazały braki w oznakowaniu numerem porządkowym na 41 posesjach. Właściciele posesji, na których stwierdzono brak numeru porządkowego, są za pierwszym razem pouczani o takim obowiązku oraz otrzymują termin na jego wypełnienie. Tylko w jednym przypadku sprawa zakończyła się ukaraniem sprawcy wykroczenia w postępowaniu mandatowym, gdyż pomimo pouczenia i wyznaczenia terminu w dalszym ciągu uchylał się od obowiązku oznakowania posesji.