środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

Mieszkaniec Czerwionki znęcał się nad matką

14.03.2017 12:52 | 0 komentarzy | acz

Dzielnicowi z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 40-latek używając przemocy wobec matki, zabierał jej pieniądze. 

Mieszkaniec Czerwionki znęcał się nad matką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zostali wezwani na interwencję do mieszkania w którym nietrzeźwy, agresywny mężczyzna miał wszcząć awanturę. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Interweniujący policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że kobieta mieszka ze swoim 40-letnim synem. Mężczyzna zażądał od matki pieniędzy na alkohol. Kiedy odmówiła, stał się agresywny. Zaczął krzyczeć i szarpać matkę. Agresor uciekł z mieszkania jeszcze przed przyjazdem mundurowych.

Dzielnicowi zatrzymali awanturnika, który po wytrzeźwieniu trafił do policyjnego aresztu. 40-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz przeciwko życiu i zdrowiu, m.in za znęcanie fizyczne i psychiczne nad matką. Śledczy ustalili że 40-latek od jakiegoś czasu, zwykle będąc pod wpływem alkoholu, wszczyna awantury i używając wobec matki przemocy, żądał od niej pieniędzy na alkohol.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju. Prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres trzech miesięcy. Wkrótce też zadecyduje o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.