Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Patrol

Policjanci odnaleźli mężczyznę z zanikami pamięci

02.03.2017 09:55 | 0 komentarzy | acz

Po niespełna dwugodzinnych poszukiwaniach policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, odnaleźli 77-letniego mieszkańca miasta.

Policjanci odnaleźli mężczyznę z zanikami pamięci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około 23.00, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. 77-letni rybniczanin wyszedł na spacer około 20.00 i długo nie wracał do domu. Z uwagi na to że mężczyzna jest schorowany i cierpi na zaniki pamięci, zaniepokojona rodzina poinformowała policję. Sytuacja była poważna i istniało zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia.

Dyżurny podał komunikat do wszystkich patroli w mieście. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Do akcji został również zaangażowany przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. Po niespełna dwugodzinnych poszukiwaniach policjanci z wydziału ruchu drogowego poinformowali dyżurnego o odnalezieniu zaginionego, w kompleksie leśnym w rejonie ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego. Mężczyzna leżał skulony w zaroślach. Był zmęczony, wyziębiony i przemoczony. Nie wiedział gdzie jest. Mundurowi zaopiekowali się mężczyzną i wezwali pogotowie ratunkowe. Po przebadaniu 77-letni rybniczanin został przekazany pod opiekę swoich bliskich. Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonym działaniom rybnickich mundurowych, nie doszło do tragedii.