Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany mieszkaniec Raciborza spowodował wypadek w Czerwionce i uciekł

Wczoraj przed północą 32-letni mieszkaniec Raciborza potrącił pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący nie udzielił pomocy poszkodowanemu mężczyźnie i uciekł z miejsca zdarzenia.

Pijany mieszkaniec Raciborza spowodował wypadek w Czerwionce i uciekł

Około 23.30 rybniccy mundurowi otrzymali informację, że na ulicy Parkowej w Czerwionce-Leszczyny doszło do potrącenia pieszego, a sprawca uciekł. Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy po przyjeździe na miejsce, zastali pokrzywdzonego. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący mercedesem zjeżdżając z ronda, nie udzielił pierwszeństwa pieszemu i potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 35-letniego mężczyznę, a następnie uciekł w kierunku Dębieńska nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna z obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala.

Informacja o poszukiwaniach pojazdu który uczestniczył z zdarzeniu natychmiast została wysłana do wszystkich jednostek na terenie województwa śląskiego. Kilka minut po północy w Ornontowicach na ulicy Zwycięstwa, policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę kierującego mercedesem, który uderzył w znak drogowy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 32-letniego mieszkańca Raciborza. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna odpowie wkrótce za jazdę w stanie nietrzeźwości, prowadzenie pojazdu nie mając uprawnień oraz spowodowanie kolizji, a jeśli potwierdzi się że był sprawcą potrącenia pieszego, dodatkowo odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych, postępowaniu przygotowawczym.

(acz)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].