Poniedziałek, 21 maja 2018

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Patrol

Oszustwa na wadze przy KWK Marcel

17.02.2017 10:04 | 5 komentarzy | acz

Wodzisławscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 4 osoby podejrzane o oszustwa przy realizacji transportu węgla. 

Oszustwa na wadze przy KWK Marcel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się okazało, kierowcy firm transportowych realizując zlecenie kupna węgla wprowadzali w błąd pracowników kopalni co do ilości wywożonego opału. W toku śledztwa ustalono, że mężczyźni ładowali ciężarówki ponad normę i ingerując w system komputerowy wag zaniżali faktyczny ciężar ładunku. Na miejscu zostały zabezpieczone dowody świadczące o popełnieniu przestępstwa oraz pojazdy sprawców. Odzyskany został węgiel, który przekazano już kopalni. Ustalono, że z zakładu miało wyjechać blisko 80 ton niezapłaconego opału, który to następnie miał trafić do sprzedaży.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 41 do 51 lat. Są mieszkańcami różnych województw w tym wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego. W sumie zarzuty usłyszało już 5 osób. Decyzją prokuratora wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem a także zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe. Łącznie stróże prawa zarekwirowali w poczet tymczasowego zajęcia mienia blisko 60 tysięcy złotych.

O sprawie więcej w najbliższym wydaniu naszych tygodników.