Piątek, 25 maja 2018

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Patrol

Kopali i razili paralizatorem, bo sąsiedzi zwrócili im uwagę [ZDJĘCIA], [FILM]

17.02.2017 09:48 | 2 komentarze | acz

Na wniosek śledczych z komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach oraz prokuratora, rybnicki sąd tymczasowo aresztował pięciu mężczyzn, podejrzanych o pobicie z użyciem noża oraz paralizatora. 

Kopali i razili paralizatorem, bo sąsiedzi zwrócili im uwagę [ZDJĘCIA], [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lutego tego roku. Kilka minut po północy, policjanci z komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach otrzymali informację, że do jednego z mieszkań przy ulicy Jana Kochanowskiego wtargnęło kilku mężczyzn, którzy mieli przy sobie paralizatory. Skierowani na miejsce policjanci zastali pokrzywdzonych, wśród nich zakrwawionego mężczyznę, któremu udzieli pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Pokrzywdzony z ranami ciętymi ręki oraz obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Jak ustalili stróże prawa, w jednym z mieszkań znajdującym się w domu wielorodzinnym, odbywało się spotkanie towarzyskie. Dwóch sąsiadów zwróciło uwagę biesiadnikom, którzy w nocy bardzo głośno się zachowywali. Wtedy doszło między nimi do szarpaniny. Jeden z biesiadników powiedział, że tego tak nie zostawi i zadzwoni po kolegów. Kilka minut później, napastnicy działając wspólnie i w porozumieniu wtargnęli do ich mieszkań. Bandyci bili i kopali pokrzywdzonych po całym ciele, używając przy tym paralizatora oraz noża. Sprawcy uciekli.

Jeszcze tej samej nocy, policjanci zatrzymali jednego z podejrzanych. Dalsze czynności śledczych, doprowadziły do zatrzymania kolejnych pięciu osób. Wszyscy są mieszkańcami Czerwionki-Leszczyn. Podejrzani usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem noża oraz paralizatora. Decyzją rybnickiego sądu, pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 39 lat zostało aresztowanych na 3 miesiące. Wobec ich 16-letniego kompana sąd rodzinny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru kuratora. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(acz)

Miejsce wydarzenia: