środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Patrol

Raciborzanie odpowiedzą za posiadanie marihuany i... granatu

09.02.2017 09:11 | 0 komentarzy | żet

Granat przekazano antyterrorystom z Katowic. Zatrzymany 38-latek z Raciborza może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Raciborzanie odpowiedzą za posiadanie marihuany i... granatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 lutego raciborscy policjanci zauważyli na ulicy Głównej w Kornicach dwa samochody. Kierowcy pojazdów coś sobie przekazywali.

- Mundurowi postanowili ich wylegitymować. W czasie kontroli kierowcy zachowywali się wyjątkowo nerwowo. Jak się szybko okazało, nie bez powodu, bo w czasie przeszukania jednego z pojazdów policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany - relacjonuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu. Jakby tego było mało, w jednym z samochodów policjanci znaleźli jeszcze... granat.

Kolejnym krokiem było przeszukanie miejsc zamieszkania zatrzymanych mężczyzn. W jednym z nich policjanci natrafili na znaczne ilości narkotyków. W sumie zabezpieczono ponad 300 działek dilerskich marihuany oraz wspomniany już granat, który przekazano antyterrorystom z Katowic.

Zatrzymani to mieszkańcy Raciborza w wieku 35 i 38 lat. Za posiadanie narkotyków grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. 38-latek odpowie jeszcze za nielegalne posiadanie granatu, za co może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

źródło: KPP Racibórz