Sobota, 20 kwietnia 2019

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Zatruła się tlenkiem węgla. Siostra uratowała jej życie [RAPORT STRAŻAKÓW]

23.01.2017 09:10 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z Raciborza wyjeżdżali do akcji pięć razy. Ugasili dwa pożary, a także udzielili pomocy w zdarzeniach związanych z tlenkiem węgla oraz wyciekiem gazu.

Zatruła się tlenkiem węgla. Siostra uratowała jej życie [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do cztery z pięciu weekendowych interwencji strażaków doszło jeszcze w piątek 20 stycznia. O godz. 11.30 strażacy udali się do budynku wielorodzinnego przy ulicy Poprzecznej, gdzie w jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla. Strażacy potwierdzili obecność groźnego związku w powietrzu, wygasili piec kaflowy, przewietrzyli mieszkanie oraz wydali zalecenia dotyczące udrożnienia przewodów wentylacyjnych.

Cztery godziny później strażacy w sile dwóch zastępów udali się na ulicę Bosacką, gdzie w jednym z mieszkań podczas kąpieli zasłabła 30-letnia kobieta. Życie uratowała jej siotra, przenosząc poszkodowaną z łazienki, gdzie panowało bardzo wysokie stężenie tlenku węgla, do kuchni. Tam pomocy udzielili jej ratownicy pogotowia. Strażacy potwierdzili obecność czadu w powietrzu i również wydali zalecenia dotyczące sprawdzenia przewodów wentylacyjnych, a także utrzymywania w mieszkaniu cyrkulacji powietrza (czad powstaje, gdy podczas spalania paliwa - np. gazu w junkersie - w powietrzu brak jest dostatecznej ilości tlenu).

Wieczorem 20 stycznia strażacy interweniowali jeszcze w mieszkaniu przy ul. Skłodowskiej, gdzie o godz. 20.15 podczas bójki doszło do uszkodzenia rury z gazem. Strażacy zakręcili zawory gazu, natomiast ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanej w zdarzeniu 9-letniej dziewczynce. O godz. 22.29 strażacy pognali na ulicę Myśliwca w Brzeziu, gdzie w jednym z mieszkań zapaliły się składowane przy piecu kaflowym śmieci. Strażacy szybko ugasili pożar, obyło się bez osób poszkodowanych.

W sobotę 21 stycznia strażacy nie odnotowali ani jednego alarmu, natomiast w niedzielę 22 stycznia ich działania ograniczyły się do ugaszenia pożaru śmietnika przy ul. Bankowej w Raciborzu (godz. 21.18).