Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Patrol

Powstanie przygraniczny posterunek policji

21.01.2017 19:00 | 0 komentarzy | art

To już niemal pewne – policjanci wrócą na stałe do gminy Godów.

Powstanie przygraniczny posterunek policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Komendant wojewódzki wyraził przychylną opinię na temat utworzenia w naszej gminie posterunku policji – mówi naszej gazecie Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Przypomnijmy, kilka tygodni temu gmina zwróciła się do komendanta wojewódzkiego z oficjalną prośbą o utworzenie posterunku. Zdaniem wójta, powstanie posterunku jest zasadne przede wszystkim ze względu na bliskość granicy oraz liczne włamania i kradzieże, do jakich dochodzi w przygranicznych miejscowościach w ostatnich latach. A także spore oddalenia gminy od komisariatu policji, znajdującego się w Rogowie, pod którym obecnie podlega gmina Godów.

Posterunek ma zostać zlokalizowany na terenie dawnego przejścia granicznego w Gołkowicach. Po przejściu zostały nieźle wyposażone budynki. Obecnie na piętrze znajduje się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Posterunek ma zostać umieszczony na parterze, w pomieszczeniach na prawo od wejścia do budynku. – Obecnie prowadzona jest tam działalność gospodarcza, ale to pomieszczenie zostanie zwolnione – wyjaśnia wójt. To gmina ma wziąć na siebie przygotowanie pomieszczeń dla policji. Jak dodaje wójt, posterunek ma działać całą dobę. – W rozmowach, które prowadzimy na ten temat, przewidywany termin otwarcia posterunku określa się na połowę tego roku – mówi Adamczyk. Nieoficjalnie ma to nastąpić podczas święta policji.

Tych informacji na razie jednak nie udało nam się potwierdzić w policji. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu odesłał nas do Komendy Wojewódzkiej. Tam dowiedzieliśmy się niewiele. – Na razie sprawa znajduje się w trakcie ustaleń – powiedziała mł. asp. Bogusława Dudek z zespołu prasowego KWP w Katowicach.

Artur Marcisz