Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Patrol

10 zastępów strażaków gasiło pożar w Rudzie Kozielskiej

28.12.2016 09:07 | 0 komentarzy | żet

Paliło się poddasze domu jednorodzinnego. Wstępne oględziny nie pozwoliły na ustalenie przyczyny pożaru. Sprawdź, gdzie jeszcze interweniowali strażacy we wtorek 27 grudnia.

10 zastępów strażaków gasiło pożar w Rudzie Kozielskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

27 grudnia rozpoczął się strażaków interwencją na DK 45 - o godz. 11.03  otrzymali zgłoszenie o uszkodzonej ciężarówce, która zablokowała rejon ronda Solidarności w Raciborzu. Jeszcze przed dojazdem strażaków na miejsce zdarzenia samochód udało się przestawić, tak że nie blokował on ruchu.

Kolejna interwencja to ulica Gliwicka w Szymocicach, gdzie strażacy usunęli powalony na przydrożne barierki, zagrażajacy ruchowi samochodów konar. Kolejne zgłoszenie było podobne, dotyczyło nadłamanych konarów, które miały zwisać nad przewodami telefonicznymi w rejonie ulicy Ogrodowej w Kuźni Raciborskiej. Na miejscu okazało się, że przewody nie były nadłamane.

Najpoważniejszym zdarzeniem był pożar poddasza domu jednorodzinnego w Rudzie Kozielskiej<Ruda Kozielska>. Na miejsce pognało 10 zastępów strażaków (3 JRG, 7 OSP). Dzięki błyskawicznej akcji strażaków pożar udało się dość szybko opanować. Spaleniu uległo 12 m2 sufitu, 4 m2 dachu, 4 m2 podłogi. Nikt nie ucierpiał. Wstępnie nie udało ustalić się przyczyny pożaru (na poddaszu nie było instalacji elektrycznej, przewody kominowe były szczelne). Ostatnie zastępy strażaków powróciły do bazy po 3 godzinach i 14 minutach od wyjazdu.

O akcji gaśniczej w Rudzie Kozielskiej czytaj również tutaj: