Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Patrol

Jamir wytropił sprawcę napadu na sklep

13.12.2016 20:43 | 0 komentarzy | acz

Na terenie Żor doszło do napadu na sklep. Mężczyzna przy użyciu metalowej rurki sterroryzował personel i ukradł z kasy pieniądze. Napastnik nie cieszył się jednak zbyt długo swoim łupem, gdyż wytropił go pies policyjny z Rybnika.

Jamir wytropił sprawcę napadu na sklep
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu żorscy policjanci otrzymali informację, że w jednym ze sklepów w dzielnicy Kleszczów doszło do rozboju. Mężczyzna z ubraną peruką i okularami przeciwsłonecznymi dokonał napadu. Trzymając metalową rurkę w ręce, zastraszył personel i skradł gotówkę z kasy po czym uciekł.

Na miejsce przybył z pomocą rybnicki przewodnik psa służbowego asp. szt. Andrzej Piontek wraz ze swoim psem Jamirem. Czworonóg szybko podjął trop, odnalazł przedmioty, które uciekający bandyta zostawił po drodze i doprowadził policjantów do miejsca, gdzie ukrywał się sprawca. 32-letni napastnik został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec niego areszt na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jamir jest psem patrolowo-tropiącym rasy owczarek niemiecki. Ma 2 lata a w rybnickiej komendzie pracuje od roku. Młody czworonóg na co dzień pomaga policjantom w służbie, ale wytropienie rozbojarza w Żorach to jego największy sukces.