Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Patrol

Napadał na kobiety w Czerwionce

23.11.2016 10:04 | 0 komentarzy | acz

Dzięki dociekliwości policjantów z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach, 19-letni mieszkaniec Knurowa który miesiąc temu napadł na starszą kobietę, usłyszał kolejny zarzut za rozbój.

Napadał na kobiety w Czerwionce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach, prowadzili postępowanie w sprawie rozboju do którego doszło 12 października br. w na ulicy Księdza Pojdy. Wtedy młody mężczyzna popychając i szarpiąc starszą kobietę, wyrwał jej torebkę i uciekł. Świadek tego zdarzenia oraz pokrzywdzona kobieta opisała napastnika, niestety w wyniku prowadzonych czynności nie udało się go zatrzymać. Tydzień później, na tej samej ulicy doszło do bardzo podobnego zdarzenia. Wtedy sprawca został zatrzymany, dzięki szybkiej reakcji Pana Andrzeja który widząc całą sytuację pobiegł za napastnikiem, ujął go i przekazał mundurowym. Okazało się, że sprawcą był 19-letni mieszkaniec Knurowa.

Śledczy przypuszczali, że młody mieszkaniec Knurowa może być również sprawcą wcześniejszego napadu na starszą kobietę. Nie mylili się. Świadek tamtego zdarzenia rozpoznał 19-latka, który podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator przedstawił mu zarzut rozboju. Na wniosek śledczych oraz prokuratora rybnicki sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.