Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Patrol

Drogówka zachęca do sprawdzenia samochodu przed zimą

26.10.2016 15:36 | 0 komentarzy | acz

Policjanci ze śląskiej drogówki rozpoczynają akcję, podczas której każdy będzie miał możliwość sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu przed zimą. 

Drogówka zachęca do sprawdzenia samochodu przed zimą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeśli chcesz sprawdzić pojazd przez zimowym wyjazdem lub masz wątpliwości związane z jego stanem technicznym – zapraszamy! Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów śląska drogówka rozpoczyna działania prowadzone wspólnie ze stacjami diagnostycznymi.

Od 26 października do 4 listopada na ponad dwudziestu stacjach kontroli pojazdów mieszczących się na obszarze 16 powiatów województwa śląskiego, każdy, kto wyrazi chęć będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed zimą.

Kontroli podlegać będą:

układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę

Zgodnie z wolą kierowcy, tylko jego sprawne działanie może pomóc w wyprowadzeniu pojazdu z poślizgu, o który zimą na mokrej lub śliskiej jezdni nietrudno.

układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu

Pamiętajmy, że tylko równomierna siła hamowania na kołach lewych i prawych pozwala w warunkach zimowych na wykonanie bezpiecznego manewru hamowania.

oświetlenie pojazdu

Tylko prawidłowe ustawienie świateł i właściwe korzystanie z nich uczyni nas widocznymi dla innych, a kierowcom pozwoli widzieć wszystko to, co dzieje się na drodze i ma wpływ na bezpieczeństwo.

ogumienie samochodu

Gdy jest ono w należytym stanie, w okresie zimowym niejednokrotnie nie dopuści do utraty przyczepności pojazdu z nawierzchnią drogi, dlatego też sprawdzeniu poddane zostaną bieżnik, ewentualne uszkodzenia mechaniczne wykluczające dalszą eksploatację i ciśnienie powietrza w oponie.

acje diagnostyczne nadal mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji, kontaktując się z jednostkami policji w miastach, na obszarze których prowadzą swoją działalność. Prosimy o kontakt z Wydziałami Ruchu Drogowego Komend Miejskich i Powiatowych celem aktualizacji listy.

Poniżej lista stacji kontroli pojazdów dokonujących darmowych przeglądów w naszym regionie:

Rybnik

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Rybnik ul. Stawowa

(26.10 – 04.11 br. w godz. 6 – 20, w sobotę do 13)

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów KAGORZ Jankowice ul. Hoły 1

(26.10 – 04.11 br. w godz. 7 – 20, w sobotę do 17)

Wodzisław Śląski

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „KREG” Wodzisław Śląski ul. Rybnicka 40

(28 października br. w godz 7 – 20)

Żory

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów INTERTELL Żory Al. Zjednoczenia Europy 15a

(26.10 – 04.11 br. pn. - pt. 6 – 23, w sobotę 7 – 18, w niedzielę 11 - 17)